Taraklı peynirleri

Tarihçe

Firmamız, 1991 yılında Halil Aydın tarafından Taraklı’da, Taraklı Süt Ürünleri olarak damak tadını ve kaliteyi önemseyen
müşterilerine hizmet vermeye başladı. Üretim bandımızdan çıkan ilk ürünümüz, nefis kıvamı ve tadıyla Taraklı Kaşar Peyniri oldu. Kısa sürede sevilen ve sofralarda baş köşeye oturan Taraklı Kaşar Peyniri'nden sonra 1996 yılında Yöresel Lezzetlere de üretim bandımızda yer vermeye karar verdik. Taraklı Dil Peyniri, Taraklı Tel Peyniri, Çerkez Peyniri, Abaza Peyniri, Örgü Peyniri'nin yanı sıra Tereyağı üretimlerini gerçekleştirmeye başladık. Tel Peyniri, Dil Peyniri ve Örgü Peyniri'ni bir ambalajda birleştirerek "Süt Kardeşler"i oluşturduk.
Modernize edilmiş üretim tesisimizde en kaliteli ve lezzetli ürünleri sofranıza sunmak için büyük bir itina ile çalışıyoruz. Ürünlerimiz Türkiye’nin birçok noktasında satış noktalarında beğeninize sunulmaktadır. Ayrıca Gıda piyasasında bilinirliğini artmış markalarda Taraklı Süt Ürünleri tercih etmekte, Taraklı Süt Ürünleri kalitesinde üretilen ürünleri kendi ambalajlarında müşterilerine sunmakta ve beğeni toplamaktadırlar. İnsan sağlığı ve hijyen ortamında üretilen ürünlerimizin üretim safhalarında en çok dikkat ettiğimiz konulardır. Kalite olgusu, ürünlerimizi oluştururken en önem verdiğimiz noktadır. Firmamız kalite belgeleri ve üretim izinlerine sahiptir.
Amacımız; mevcut müşteri portföyümüzün memnuniyetini devam ettirirken, Taraklı Süt Ürünleri’nin tadını tüm halkımıza tattırmak, tamamıyle doğal, organik ve sağlıklı ürünleri beğenilerine sunmaktır.

.